Tego zawsze będzie ci brak...

~ZAPAMIĘTAJ TEN CZAS~
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 BudaPeszt

Go down 
AutorWiadomość
Budapeszt

avatar

Liczba postów : 70
Skąd : Budapeszt

PisanieTemat: BudaPeszt    24.06.13 21:39

Miasto: Budapeszt

Imię i nazwisko: Arkád  Attyla  Héderváry

Data urodzenia: 1. stycznia. 1873 – połączenie  Budy, Óbudy i Pestu przez co  powstało jedno miasto o nazwie Budapeszt

Wygląd:  Arkad jest przystojny i dobrze zbudowanym chłopakiem o alabastrowej skórze  i pełnymi bladymi ustami.  Ma piękne włosy koloru ciemnego  brązu zazwyczaj przewiązane białą wstążką. Posiada również grzywkę, która przysłania mu cale czoło.  Gdy rozpuszcza włosy wtedy sięgają mu do łopatek. Jego oczy są koloru niebieskiego, ma słaby wzrok więc musi nosić okulary. Są to zwykłe prostokątne okulary z czarną oprawką. Nie ma żadnych znaków szczególnych. Wygląda na jakieś 18 lat w końcu jest to bardzo młode miasto. Jego ubiór tez jakoś specjalnie się nie wyróżnia. Często można go zobaczyć w luźnej koszulce i jeansach do tego wszystkiego adidasy. Oczywiście jeśli wymaga tego sytuacja i trzeba ubrać się odświętnie to i owszem się ubierze. Kiedyś można było go ujrzeć w mundurze jak i w arystokratycznych ciuszkach, których za bardzo nie lubił. Większość jego ubrań jest koloru niebieskiego lub granatowego. Na prawej ręce na jednym z palców nosi srebrny sygnet z herbem Węgier.

Charakter: Budapeszt można określić w trzech słowach: inteligentny, kulturalny i sympatyczny. Jak na swój wiek nie zachowuje się jak rozpieszczone dziecko lub rozkapryszony nastolatek wręcz przeciwnie jest to młody bardzo poukładany człowiek nieraz aż nadto poważny. Jest trochę poważny, ale to nie zmienia faktu, że lubi się pośmiać lub pożartować. Można uznać, że w nim wszystkiego jest w sam raz, niczego za dużo i niczego za mało. Ma usposobienie w miarę łagodne  chyba, ze akurat ktoś go zdenerwuje to wtedy naprawdę odzywa  się w nim madziarska krew. Lepiej sobie z nim nie zaczynać zresztą tak jak z każdym Węgrem, w nich lepiej mieć przyjaciół. Jak nie będziesz ostrożny w doborze słów albo nie daj Boże obrazisz kogoś z jego rodziny to na pewno nie będzie miły. Lecz ogólnie stara się wszystkie sprawy załatwiać dyplomatycznie bardzo rzadko z jego strony dochodzi do rękoczynów. Lubi pomagać innym chyba, że akurat jesteś Słowakiem, Rumunem lub Żydem. Wbrew pozorom Węgrzy jak i sam Budapeszt są mało tolerancyjni jeśli chodzi o inne nacje a szczególnie te trzy, resztę w miarę tolerują. To jest największa wada Budapesztu problemy z  tolerancją i akceptacją obcych ludzi na swoich ziemiach. W prawdzie nigdy tego nie okazuje, stara się zachować pozory osoby tolerancyjnej, nieraz mu to nie wychodzi, ale bardzo się stara to zmienić. Małomówny i trochę skryty, ale jeśli zna ową osobę i ją lubi to wtedy gęba mu się nie zamyka. Bardzo lubi pomagać swojej mamie w różnych papierkowych sprawach, można było by nawet powiedzieć, że on większość rzeczy robi sam. Bardzo rzadko marudzi i narzeka a jeśli już coś mu nie wychodzi to się od razu nie załamuje tylko próbuje to wszystko naprawić i stara się by wszystko było jak najlepiej. Jest to bardzo pracowita osoba, która prawie nigdy nie ma czasu na zabawę. Niezmiernie dumny i honorowy. Często wiele rzeczy analizuje i nad nimi rozmyśla aż za dużo co powoduje nagły zły humor. Gdy ma trochę wolnego czasu lubi wtedy pograć w szachy lub pójść do łaźni by trochę odpocząć i również tam zagrać w szachy ewentualnie poukładać po raz  kolejny kostkę Rubika (która została wymyślona przez jednego budapesztańczyka). W prawdzie robi to bardzo rzadko bo ma wiele innych spraw na głowie. Płynie w nim krew Madziara więc nieraz chłopak i porywczy jest i troszku agresywny, ale i tak najspokojniejszy z całej rodziny. Stara się zawsze panować nad swoimi emocjami.Relacja z innymi państwami:

Rodzina:

Węgry – Jego anya (mama) bardzo ją kocha i ma do niej wielki szacunek. Nigdy go nie opuściła, zawsze o niego dbała i dba. Austrii nie udało się go zniszczyć tak samo jak Niemcowi i Rosji bo zawsze go wybroniła. Za to jest jej niezmiernie wdzięczny. Uważa ja za najlepszą matkę na świecie.

Madziar – Dziadek, nigdy go nie poznał, ale zna go z opowiadań swojej mamy. Bardzo podziwia dziadka i jak był mały chciał być taki jak on. Bardzo podobało mu się to, że dziadek był poganinem i taki wolny. Niestety jak dorósł zrozumiał, że to nie ma sensu, ale to nie zmienia faktu, że szanuje swojego dziadka.
 
Estonia i Finlandia – Wujkowie. Nie zna ich zbytnio. Widział ich kilka razy. Mimo że rzadko się widują uważa, że to bardzo miłe osoby. Lubi ich.

Inni:

Polska – Przyjaciel jego mamy. Lubi go i uważa, że dość ciekawa historię i ogólnie jest interesującą osobą. Nieraz go naprawdę nie rozumie, ale i tak lubi sobie z nim porozmawiać albo napić. W Budapeszcie jest również wiele pomników i tablic poświęconych Polsce lub przyjaźni polsko – węgierskiej. Jeden z nich to Pomnik Męczenników Katyńskich i również powstał pomnik lwa, nazywany jest Przemyślem lub Pomnik Obrońców Twierdzy Przemyśl. To tylko dwa pomniki z wielu, które znajdują się w Budapeszcie. Ma wielki szacunek do Polaka.

Austria – Nie przepada za nim. Ma jaki taki szacunek do niego głównie  ze względy na mamę. W prawdzie Budapeszt powstał za czasów Austrio – Węgier, ale na pewno nie uważa Austrię za swojego ojca nic z tych rzeczy. Nie lubi go za zbudowanie u niego cytadeli i straszeniem go, że w końcu zostanie zrównany z ziemią. Gdy podrósł i zrozumiał o co tak naprawdę chodzi w Austrio – Węgrach zaczął go szczerze nie lubić. Cieszył się, że w końcu jego mama się z nim rozwiodła. Woli nie mieć nic wspólnego z tym panem i unika go tyle ile się da.

Rumunia – Mama wiele razy powtarzała, że to zła osoba. Ma go nie lubić i jak go widzi to nawet jest wskazane mu przywalić. Budapeszt nigdy go nie uderzył i jak na razie nie ma takiego zamiaru chyba, ze go naprawdę czymś zdenerwuje. Wie o nim tyle, że odebrał mamie jej ukochany Erdely (Siedmiogród) i o coś się tam kłócili. Spotkał go kilka razy i tez jakoś średnio przypadł mu do gustu. Woli go unikać.

Słowacja – Nie lubi tego osobnika. Na początku słyszał o nim tylko od matki i uważał, że Węgierka trochę przesadza, ale okazało się, ze ma wiele racji. Udało mu się go poznać całkiem niedawno gdy planowano na węgierskiego premiera zamach. Do tej pory trwają jakieś niesenacki.

Niemcy – Ma do niego wieli żal o to, ze pod koniec drugiej wojny światowej zniszczył wszystkie dziewięć mostów na Dunaju i oblegał zamek królewski. Jednak w końcowej fazie udało mu się go przegonić z czego jest bardzo dumny. Obecnie ze względu na Unię Europejską średnio się dogaduje z jego matką więc on woli go unikać.

Rosja – Wredny komunista, który w 1956 podczas rewolucji węgierskiej nieźle go obił. Arkad z dumą wycinał z ówczesnej flagi Węgier komunistyczny herb i afiszował się wszędzie gdzie tylko się dało z ową dziurawa flagą. Za powstanie i te flagi Rosja krwawo go potraktowała. Był podziurawiony, ale udało mu się to przeżyć. 

Prusy – Spotkał go kilka razy  i od razu mu się nie spodobał jego styl bycia i nadmierna pewność siebie. Zdecydowanie za nim nie przepada.

Turcja – To dzięki niemu ma u siebie pełno łaźni z których ciągle teraz korzysta i naprawdę uwielbiam. Jest to spowodowane okupacją turecka na terenach obecnego Budapesztu. Wówczas była to Buda. Lecz nie zmienia to faktu, ze Budapeszt go zna. Podobno to nawet jakaś rodzina, ale mama się nie przyznaje więc on i też. To Turcja podobno coś sobie wymyślił.

Wiedeń – Swojego czasu konkurowali  ze sobą, który ładniejszy, która stolica jest warta większej uwagi i ma piękniejsze zabytki etc. etc. Ostatecznie zażegnano spór i nawet się zaprzyjaźnili, mimo, ze Wiedeń jest o wiele, wiele starszy od Budapesztu. Lubi go odwiedzać i spędzać z nim czas.Ciekawostki: 

-Na Węgrzech jest ponad 1000 źródeł termalnych w tym 123 w samym Budapeszcie.
-Budapeszt powstał w 1873 z połączenia trzech miast Budy, Óbudy i Pesztu.
-Stolica Węgier dzieli się na Budę (górzysta część w której znajduje się zamek królewski) i Peszt (część mieszkalna i znajduję się tam parlament i reszta zabytków). Te dwie części są przedzielone przez rzekę Dunaj.
-W Budapeszcie w 1896 zostało zbudowane drugie metro na świecie. Budapesztańskie metro jest tak płytko zbudowane, że czuć drgania gdy przejeżdża pociąg.
-Budapeszt słynie z pomników lwów. 
-Budapeszt jest zbudowany na systemie podziemnych jaskiń ze źródłami termalnymi. Pod miastem znajduje się m.in. długie na 86 metrów jezioro. 
-Odbywa się wiele festiwalów. Jednym z najważniejszych jest Festiwal wina, który odbywa się we wrześniu.
-Parlament w Budapeszcie jest symetryczny i znajduje się nim korona  Świętego Stefana (pierwszy król Węgier.
-Plac Bohaterów doczekał się swojej repliki, która znajduje się w Chinach (nie udana).
-Turul – mityczny ptak (sokół). Ważny symbol narodowy. Turula uważa się za tego, który przyprowadził plemiona Madziarów na obecne ziemię Węgier. Jest też uważany za symbol Arpadów (pierwsza dynastia Węgierska).
-Popularne węgierskie alkohole: Palinka – owocowa wódka, Tokaj – jedno z najlepszych win tak samo jak Eger.
-W Budapeszcie na Dunaju jest 9 mostów. Jeden został zbudowany na cześć arcyksiężnej austriackiej  Elżbiety bardziej znana jako Sisy. Z wdzięczności, że zajmowała się sprawami Węgrów. 
-Budapeszt najpiękniejszy jest nocą <3

Dodatkowe informacje o postaci: 

-Uwielbia muzykę Franza Liszta.
-Często gra na fortepianie.
-Jego ulubione zwierze to lew.
-Zazwyczaj można go zobaczyć z kostką Rubika.
-Doskonale jeździ konną
-Jego ulubione wino to Eger tzw. Bycza krew.
-Uwielbia marcepan.
-Ma mocną głowę.
-Jego ulubione ciasta to strucla i ciasto Dobosza.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Go??
GośćPisanieTemat: Re: BudaPeszt    25.06.13 14:20

Gratulacje, karta ogólnie ładna i długa więc nie mam wątpliwości co do akcepta. 

~AKCEPT~
Powrót do góry Go down
 
BudaPeszt
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Tego zawsze będzie ci brak... :: Ważne pierdoły. :: Ważne pierdoły. :: Karty postaci.-
Skocz do: